Krynica Morska to miasto na Mierzei Wiślanej, położone między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym.

Dzieje miejscowości sięgają czasów średniowiecza. Pierwsze wzmianki o tym miejscu datowane są na XIII wiek. W tamtych czasach Krynica nosiła nazwę Lipa, a jej okolice zamieszkiwane były przez Słowian, Prusów, a później również przez Krzyżaków. Rozwój osady nastąpił w połowie XV wieku dzięki jednemu z komturów krzyżackich, który zezwolił mieszkańcom na prowadzenie karczmy.

Ważnym wydarzeniem był rozwój handlu drogą morską. Duży udział mieli w tym kupcy elbląscy, którzy w I połowie XIX wieku założyli konsorcjum do spraw żeglugi na Bałtyku i zakupili 2 statki od kupców angielskich. Parowiec o nazwie "Jaskółka" przywiózł do Krynicy Morskiej pierwszych turystów.

Dużych inwestycji w Krynicy dokonano na początku XIX wieku dzięki czemu już przed końcem jego I połowy, niewielka miejscowość przekształciła się w znany kurort wypoczynkowo-leczniczy. Powoli następował rozwój kąpieliska, przybywało nowych domów, wybudowano duże molo, na plaży zbudowano łazienki oraz uruchomiono zakład oferujący kąpiele w grzanej wodzie morskiej.

Krynica Morska, porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo - bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów. Co sprawia że przyjeżdżają tu rokrocznie? Specyfika Krynicy polega na tym, że każdy turysta znajdzie tu ulubioną formę wypoczynku. Mamy bowiem plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralniami i barami nad wodą oraz miejsca dzikie i bezludne. Miasto położone jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępnym dla turystów. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska (79 km), Elbląga (61 km), Warszawy (360 km), a także drogą wodną z Elbląga lub Fromborka.

Kontakt: 602-266-161 info@rizavilla.pl